На Бершадщині проводититься імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

  З 26 вересня над територією Бершадського району з літаків розкидатимуть приманки з вакциною проти сказу. Цю роботу заплановано провести рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій ОДА.  Профілактика захворювання на сказ буде проводитись шляхом розповсюдження вакцинних принад із повітря за допомогою літаків АН-2.  Саме завдяки таким методам, нашим сусідам - країнам Євросоюзу вдалось подолати захворюваність на сказ на своїх територіях.

     Літаки, які розкидатимуть брикети-приманки з вакциною, оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини для підтвердження, що ці засоби повітряного транспорту слідують заздалегідь встановленим лініям і документування того, що на даній лінії було викладено заплановану кількість доз.
    Вакцина призначена для оральної вакцинації дикої фауни, зокрема, лисиць, єнотовидних собак, вовків. Вакцина абсолютно безпечна для людей, домашніх та сільськогосподарських тварин, навіть якщо вони з’їдять близько 10 брикетів. Коли тварина з’їдає дану приманку, через слизову оболонку діюча речовина потрапляє в організм тварини, що рівнозначно вакцинації шляхом проведення ін’єкції. Заходи є профілактичними, для недопущення подальшого розповсюдження сказу
     Приманки у вигляді брикетів – в середині запаяна капсула з вакциною. Капсула не шкідлива для здоров'я. Вакцина безпечна, але контактувати з нею не варто. Якщо люди візьмуть в руки приманку, потім обов'язково потрібно їх вимити, щоб не заразитись кишковими інфекціями. 
Скільки триватиме вакцинація на території району, залежить від погодних умов.