Бершадщина отримала «пакунки малюка»


       Вінницька область отримала першу партію «пакунків малюка», які передбаченні як одноразова допомога породіллям при народженні дитини. Наразі надійшло 369 комплектів, 13 із них отримала Бершадщина.
         Управлінням соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації організовано та забезпечено доставку «пакунків малюка» до району.
          Починаючи з 21 вересня, пакунки роздаватимуть матусям по всій області та по району соціальними сулужбами. 
          За словами директора департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації Наталі Заболотної, їх почнуть роздавати матусям, які народили з 1 по 7 вересня.
        «Всі мами, які виписалися з пологових відділень пізніше, також обов’язково отримають комплекти, однак згодом. Їм їх доставлятимуть додому. В подальшому породіллі отримуватимуть комплекти при виписці», - зазначила Наталя Заболотна.
         Даний проект мав стартувати із 1 вересня. Але через те, що потрібно роздати значну кількість «пакунків малюка» по всій України, їх не встигають комплектувати. Наступну партію в області очікують через тиждень.
        «Ми отримуємо пакунки опломбованими, відкрити їх може тільки мама. В області чітко налагодили систему логістики, залучили усі соціальні служби, щоб із нашої сторони не було ніяких затримок. По мірі надходження пакунків, вони одразу будуть роздаватися матусям», - додала Наталя Заболотна.
         Варто зазначити, що «пакунок малюка»- це пілотний проект, який реалізується у рамках Меморандуму порозуміння між урядом України та ООН. Відповідні угоди щодо реалізації проекту були підписані між обласними адміністраціями та Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС), яке займається поставкою комплектів для новонароджених.
        До складу «пакунків» входить одяг для дитини віком від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців; засоби догляду, гігієни, ковдра, матрац та інші речі, необхідні для новонароджених малят.